Zálohování

  • Každý týden vznikne okolo 10 000 nových virových hrozeb.
  • 75% společností, které utrpí významnou ztrátu dat v následujících 5 letech zkrachuje.
  • Více než 87% počítačů v České republice není dostatečně zálohováno.
  • Jediná data, která není potřeba zálohovat jsou ta, o která už jste přišli.

zalohovaniZálohování by mělo být naprostou samozřejmostí a to nejen ve firemním prostředí. Nutnost zálohovat si ve většině firem uvědomují a nějakou formou zálohují. Otázkou je, jak efektivně se to děje a co nastane při reálné havárii. Jak dlouho pak bude trvat obnova dat ze zálohy a zda to vůbec bude možné. Častý problém bývá v rychlosti obnovení důležitých dat. Zkuste si sami přiznat, za jak dloho budete schopni obnovit data ze zálohy a zda to Vaší firmě způsobí nějaké problémy. Pokud je čas pro obnovu delší, než byste si představovali, je něco evidentně špatně.

Jeden příklad za všechny. Firma zálohuje data stěžejně důležitého softwaru, který je pro chod Firmy zcela nezbytný. Nastane havárie HW a celý stroj i s daty je nepoužitelný. Firma má sice zálohovaná data, ale napřed musí zajistit nový HW, zajistit od třetí strany instalaci a konfiguraci stěžejního systému a až poté přistoupit k obnovení dat ze zálohy. Ve výsledku ztratí 2-3 dny, což může být pro Firmu ztráta v desítkách tisíc korun. Po této zkušenosti vedení Firmy přehodnotí své požadavky na zálohování a obnovu dat a zajistí si optimální řešení od odborníků. Při výpadku stěžejního systému je schopna znovu plně fungovat řádově během hodin. Také cena za optimalizaci a návrh nového zálohovacího systému je mizivá oproti možnosti další havárie za starých podmínek. Kdyby Firma měla zálohování vyřešené od začátku, ušetřila by nemalé peníze.

Zjistěte si, jak na tom jste se zálohováním a obnovou stěžejních systémů. Za jak dlouho po případné havárii bude Vaše firma plně v provozu a zda je tento čas uspokojivý. Pokud zjistíte, že ne, obratťe se na nás. V Network IT Solution s.r.o. řešíme zálohování vrámci optimalizace IT celé firmy. Hledáme optimální řešení celé IT infrastruktury s důrazem na vysokou úroveň zabezpečení a celkové snížení nákladů. Pokud si budete přát, můžeme pro Vás zálohování řešit i samostatně. Neváhete nás kontaktovat s nezávaznou poptávkou. 

nezávazná poptávka