Sdílený firewall

 Nyní AKCE. Sdílený firewall již od 1400,- Kč měsíčně.

Sdílený firewall společnosti Network IT Solution s.r.o. je postaven na clusteru výkonných zařízení FortiGate v módu high-availability (HA). Výrobce zařízení je firma Fortinet, jež je jedničkou na světovém trhu bezpečnostních síťových řešení. S tímto zařízením můžete mít zabezpečení bez kompomisů, které využívá řada vládních institucí a významných firem a bank po celém světě. Zařízení je umístěno na páteřní síti 1Gb v moderním datacentru, které disponuje nejmodernějším vybavením včetně záložního generátoru el. energie. Sdílený firewall poskytuje stejný komfort jako samostatný box FortiGate, je však cenově atraktivnější. Pro firmy s více pobočkami je v poměru cena/výkon bezkonkurenčním řešením.

Klíčové výhody 

  • Centrální firewall je služba, kterou si objednáváte. Odpadají tak náklady za nákup samostatného zařízení (FortiGate a Fortianalyzer)
  • Provoz a servis služby řeší její poskytovatel, nikoli klient
  • Je možné mít několik poboček na jeden firewall 
  • I přesto, že je firewall sdílený, k dispozici je kompletní uživatelská administrace příslušných poboček stejně, jako by šlo o nesdílené zařízení. Rozdíl oproti nesdílenému firewallu tak nepoznáte.
  • Největší výhodou je atraktivní cena. Poplatky za služby FortiGuard (virové, antispyware, IPS, antispam, web filtering a další aktualizace), jež tvoří většinu ceny zařízení, jsou sdíleny mezi všemy klienty sdíleného firewallu.  
  • Podrobnosti najdete v sekci produkty a služby v kategoriích Fortinet, FortiGate a FortiAnalyzer

Technické řešení
Jednotlivé pobočky jsou mezi sebou propojeny VPN tunely pomocí zařízení MikroTik a stejným způsobem jsou spojeny se sdíleným firewallem, jež je realizován špičkovým zařízením od společnosti Fortinet. Veškerá komunikace do internetu probíhat přes tento centrální firewall. K firewallu je připojen analyzér provozu Fortianalyzer, jež poskytuje detailní a přehledné výstupy ve formátu PDF nebo HTML.

sdileny firewall schema  

nezávazná poptávka